sobota, 20 września 2014

Księstwo Monako i Monte Carlo nocą... lipiec 2014


Monako to niewielkie państwo-miasto położone nad Morzem Śródziemnym znane przede wszystkim z rajdów samochodowych, słynnego kasyna oraz burzliwego życia towarzyskiego obecnie panującego władcy Alberta II.
To państwo, w którym największą wartością są pieniądze i widać to na każdym kroku – począwszy od architektury, poprzez luksusowe hotele, wykwintne restauracje, markowe butiki, a kończąc na najdroższych markach samochodów poruszających się po wąskich uliczkach miasta.

źródło:http://praktycznyprzewodnik.eu/monako/

 

Monte Carlo to jedyne miejsce w Europie, gdzie każdy może chociaż przez krótką chwilę poczuć się milionerem. Ta najsłynniejsza dzielnica Księstwa Monako zyskała bowiem swoją sławę dzięki jednemu z największych kasyn na świecie. Pragnąc zwiedzić atrakcje Monte Carlo, najlepiej przybyć tu za dnia, lecz aby poczuć prawdziwą atmosferę miejsca, należy pojawić się tu dopiero wieczorem, kiedy turystów zastępują prawdziwi gracze. Oferta i atmosfera kasyna w Monte Carlo jest wyjątkowa, a konkurować mogą z nim jedynie kluby w Las Vegas, Londynie i niektóre kasyna azjatyckie.
 źródło: http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,12162411,Monako___Wokol_kasyna_w_Monte_Carlo.html

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz